Fonds “Mākslai vajag telpu” dodas izbraukuma lekcijās par latviešu moderno un laikmetīgo mākslu uz Latvijas skolām

Fonds “Mākslai vajag telpu” uzsācis jaunu projektu savā darbībā – dodoties izbraukuma lekcijās par 20.gs otrās puses un mūsdienu mākslu uz Latvijas skolām, vizītes laikā dāvinot skolu bibliotēkām plašu un augstas kvalitātes izdevniecības “Neputns” mākslas grāmatu klāstu. Lekcijas šobrīd vada mākslas zinātniece un Arterritory.com redaktore Auguste Petre.
Šī gada 5. novembrī fonds “Mākslai vajag telpu” pirmo reizi devās izbraukuma lekcijās uz Latvijas skolām, lai informētu jauniešus par mākslas procesiem Latvijā, dodot ieskatu arī latviešu mākslas vēsturē. Projekta mērķis ir papildināt jauniešu zināšanas par latviešu mākslas vēsturi un izpratni par to, kas noticis nesenā pagātnē un šobrīd notiek mūsu mākslas scēnā, kā arī aicināt skolēnus kritiski pavērties un padalīties savos uzskatos par mākslinieku daiļradi un laikmetīgās mākslas nozīmi mūsu kultūrtelpā. Ar šo lekciju saturu skolēnus iepazīstina jaunā un zinošā mākslas zinātniece Auguste Petre un skolu bibliotēku rīcībā tiek nodotas 31 vienības izdevniecības “Neputns” mākslas grāmatu, lai skolēniem un skolotājiem būtu viegli pieejami augstvērtīgi materiāli, lai iegūtu un papildinātu zināšanas, kā mācību stundās, tā arī – ārpus klases. Fonda vadītāja Katrīna Jaunupe par projektu saka šādi: “Būtiski ir vēstīt un izskaidrot Latvijas jaunajai paaudzei, ka salīdzinoši nesen radītais, bet plašākai sabiedrībai vēl grūti pieejamais pēckara perioda vizuālās mākslas mantojums ir aktuāls arī 21. gadsimtā, ir nolasāma tā pēctecība mūsdienu mākslā un norādīt uz tā savienojamību ar laikmetīgo mākslu. Ir svarīgi veicināt skolēnu interesi gan par Latvijas vēsturi, gan par valsts mākslas vēsturi, tādējādi sekmējot viņu nacionālās pašapziņas vairošanu, piederības sajūtu valstij un tajā notiekošajiem procesiem.”
Pirmajā izbraukumā fonds “Mākslai vajag telpu” apmeklēja Jelgavas Spīdolas ģimnāziju un Kuldīgas Centra vidusskolu. “Paldies par labi pārdomātu un noorganizētu lekciju! Gaidām nākamgad un veidojiet lektorijus!”, tā Jelgavas Spīdolas ģimnāzija pēc fonda vizītes skolā. Tuvākajā laikā fonds ir ieplānojis apmeklēt arī Salaspils 1. vidusskolu un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu.