Izstāžu cikla “Skaņai vajag mākslu” audiāli-vizuālās bērnu radošās darbnīcas “Bērniem vajag mākslu” MVT Vasaras mājā.

Izstāžu cikla “Skaņai vajag mākslu” laikā fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38, katru sestdienu norisināsies Ūnas Laukmanes vadītās bērnu radošās darbnīcas.

Kā jau katru vasaru MVT Vasaras mājā bērni un to vecāki ir aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, kreatīvi izpaužoties, veidojot lielformāta darbus galerijas telpās, savā ziņā topot par daļu no veidotās mākslas instalācijas. Šovasar bērni un viņu vecāki ir aicināti iepazīties ar jaunradītajām skaņu gleznām, ko komponējuši projekta dalībnieki – grupa Instrumenti, grupa Mumiy Troll, komponists Imants Kalniņš, mūziķis Intars Busulis, pianists Vestards Šimkus un grupa Prāta Vētra – iedvesmojoties no mākslas darbiem, ko katrs mūziķis izvēlējās no Zuzānu mākslas kolekcijas. Radošo darbnīcu dalībniekiem jāveido viņu vizuālā interpretācija par tajā brīdī “izstādīto” skaņu gleznu, kā arī apvienojot tajā sajūtu, ko sniedz arī telpiskie iespaidi – izstādes scenogrāfija par mūziķu izvēlēto mākslas darbu. Tādā veidā radošo darbnīcu apmeklētāji piedzīvo līdzīgu pieredzi, kādu to piedzīvoja projekta mūziķi, kuriem bija lūgts muzikāli interpretēt mākslas darbu – ko tas nozīmē citādi atveidot jau esošo?

Otrā bērnu radošā darbnīca norisināsies 7. jūlijā MVT Vasaras mājā no plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00.

Bērnu radošo darbnīcu norises laiks: katru sestdienu no plkst. 11.00 līdz 14.00
Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Adrese: MVT Vasaras māja, Kalnciema ielā 36/38
Izstādi organizē: Fonds Mākslai vajag telpu
Projektu atbalsta: Rīgas domi, VEF Riga, Zuzeum, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Valsts Kultūrkapitāla fondu, PATA, viesnīcu “Promenade Hotel” un DUAL arhitekti
Galvenais informatīvais atbalstītājs: Rīgas Viļņi.
Informatīvais atbalsts: Satori.lv, TV24, Radio SWH, Arterritory.com.

Fonds Mākslai vajag telpu izsaka pateicību Vasaras mājas izveidē:
Dinai un Jānim Zuzāniem, Jeļenai Pankevičai, Aijai Simsonei, Ilzei Jansonei un Lindijai Reinfeldei-Miteniecei