Krievu mākslinieka Andreja Barteņeva ekspozīcija dizaina konceptveikalā BOLD

Sākot ar 13. jūlija, BOLD Concept Store un fonda Mākslai Vajag Telpu sadarbības projekta ietvaros konceptveikala BOLD telpās Baznīcas ielā 18A, Rīgā, tiks eksponēti krievu mākslinieka Andrey Bartenev (Andreja Barteņeva) darbi. Turpinot nesen aizsākto izglītojošās mākslas ciklu, BOLD mākslinieka darbiem atvēlēs vienu konceptveikala stāvu un interesentiem būs iespēja iepazīties gan ar mākslinieka performanču tērpiem, gan ar jaunākās sadarbības rezultātu – „DIMOV KERAMIKA” cepļos radītajiem porcelāna mākslas izstrādājumiem.
Dzimis Krievijas ziemeļos, Noriļskā, Andrejs Barteņevs ir viena no spilgtākajām mūsdienu ekspresīvās performances mākslas zvaigznēm. Rodot absurdas un juceklīga karnevāla tipa fantāzijas, mākslinieks pārtop par mākslas objektu. “Māksla man ir kā viena elektriska strāva un nav svarīgi, kādu formu tā pieņem”, tā par savu daiļradi Andrejs Barteņevs. 1992. gadā Latvija kļuva par atspēriena punktu jaunā mākslinieka turpmākai darbībai. Piedaloties Nepieradinātās modes asamblejā Jūrmalā mākslinieks ieguva Lielo Balvu par darbu „Botāniskais balets”. 1996. gadā Barteņevs kļuva par „Maskavas Mākslinieku savienības” biedru, un deviņdesmito gadu beigās devās turnejā pa Eiropu, kas vairoja mākslinieka atpazīstamību un nobruģēja ceļu uz starptautiskiem panākumiem. Mākslinieka radošā biogrāfija ir zīmīgu notikumu pilna, Barteņeva darbi tikuši izstādīti prominentākajās izstāžu zālēs, festivālos un muzejos visā pasaulē, piemēram, Vitra dizaina muzejā, V&A muzejā, 52. Venēcijas biennālē utml.
Izstāde konceptveikalā BOLD būs apskatāma līdz 10. augustam, un papildinās konceptveikala BOLD ekstravaganto Baltijas, Gruzijas, Ukrainas, Francijas un Anglijas zīmolu, mākslinieku darbu ekspozīciju. Savukārt 13. jūlijā plkst. 14.00 Andrejs Barteņevs sniegs ekskluzīvu radošo semināru „Mūkusalas Mākslas salonā” Mūkusalas ielā 42, Rīgā.
Dizaina konceptveikals BOLD ir vieta, kur 260 kvadrātmetros izdevies apvienot kvalitatīvāko un ekskluzīvāko no Baltijas dizaina klāsta, kā arī uzaicināt uz Rīgu zīmolus no Ukrainas, Gruzijas, Anglijas un Francijas. Konceptveikalā apskatāmi un iegādājami modes, mājas, interjera priekšmeti un dekori no vairāk nekā 70 dizaneru radītajām kolekcijām. BOLD atvērts katru darba dienu, un tā ir vienīgā vieta Rīgā, kur ik dienas iespējams baudīt eklērus no saldumu meistares Anna Panna. Savukārt BOLD Concept Store Jūrmalas pop-up veikals piedāvā plašu dizaina un mākslas klāstu Dzintaru prospektā 4, Dzintaros, kur līdz septembrim iespējams baudīt Illy kafiju, Anna Panna saldumus un Terra uzkodas āra terasē starp priedēm piecu minūšu attālumā no jūras.