MVT Vasaras mājā norisināsies Ināras Eglītes performance “Debesis bez tukšuma”

29. jūnijā plkst. 18:00 fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38, turpinot projekta Ārup. Andris Grīnbergs izstāžu ciklu norisināsies Ināras Eglītes performance “Debesis bez tukšuma”. Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošām darbnīcām. Laikā no 15. jūnija MVT Vasaras mājā norisināsies izstādes, izrādes un performances, kurās piedalīsies mākslinieki Andrejs Grants, Ivars Grāvlejs, Andris Eglītis, Helēna Heinrihsone, dzejniece Ināra Eglīte. Savukārt MVT Vasaras mājas sezonas noslēgumā no 31. augusta līdz 10. septembrim būs apskatāma kuratora Kaspara Vanaga veidota izstāde un notikums. Projekta un arī topošās monogrāfijas par Andri Grinbergu autore un kuratore ir Ieva Kalniņa.
Ināra Eglīte (1948) ir dzejniece un tulkotāja. Viņas dzejoļi ir publicēti dažādos preses izdevumos, kā arī Padomju Latvijas jauno autoru kopkrājumā “Acis”. Tomēr vēl arvien viņa ir dzejniece bez savas grāmatas, jo līdz šim nav izdots atsevišķs viņas dzejoļu krājums. 70. gadu sākumā Ināra Eglīte iepazīstas ar Intu Grinbergu (toreiz Jaunzemi), vēlāk, caur Intu – arī ar Andri Grinbergu. Ināra Eglīte ir bijusi dalībniece daudzās Andra Grinberga performancēs un hepeningos. Tomēr visbūtiskākais viņas pienesums Andra Grinberga daiļrades kontekstā ir viņas dzeja, kas atskan abās pirmajās Andra filmās un dod tām “mugurkaulu”. Ināru Eglīti saista mākslu saskarsmes teritorija un subjektīvā robežu paplašināšana.
22. jūnijā plkst. 18.00 Vasaras mājā tiks izrādītas pirmās divas A. Grīnberga filmu triloģijas filmas “Pašportrets” (1972) un “Pašportrets. Testaments” (2003). Šīs filmas ir autora dialogs ar laiku, vietu un sevi. Tās apliecina nebeidzamus identitātes meklējumus. Tās vienlaicīgi ir sociālu un psiholoģisku procesu dokumentācija un inscenējums, kurā ķermenis un gars uzrādās kā vienīgā patiesā indivīda brīvības teritorija.
Atgādinām, ka līdz š.g. 25. jūnijam MVT Vasaras mājā apskatāma fotogrāfa Andreja Granta izstāde “Patskanis”, kurā apkopotas 19 fotogrāfijas no A. Granta kolekcijas “Andris Grinbergs. Portreti”, hronoloģiski aptverot laika periodu no 1983. līdz 2016. gadam.

Notikuma “Debesis bez tukšuma” norises laiks: 29.06. – 09.07.2017
Atklāšana: 29.06. plkst. 18:00
Notikums: 06.07. plkst.. 18:00
Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Vasaras mājas darba laiks: POTCPS 10:00-22:00/ SV 10:00-18:00
Adrese: MVT Vasaras māja, Kalnciema ielā 36/38
Izstādi organizē: Fonds Mākslai vajag telpu

Projektu atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, viesnīca “Promenade Hotel”, Ascendum biedrība, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Index cafe, VEF Riga, JCDecaux.

Galvenais informatīvais atbalstītājs: Rīgas Viļņi.
Informatīvais atbalsts: Satori.lv, TV24, Radio SWH, Arterritory.com.

Fonds Mākslai vajag telpu izsaka pateicību Vasaras mājas izveidē:
Dinai un Jānim Zuzāniem, Jeļenai Pankevičai, Ivaram Kesenfeldam, Aijai Simsonei un arhitektu birojam “2727”.