Video BRUNO VASIĻEVSKIS “Klusā daba – saules stars” MUMIY TROLL/ Krišjānis Elviks

5. jūlijā fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā tika atklāta “Skaņai vajag mākslu” otrā izstāde, kas veltīta Bruno Vasiļevska mākslas darbu “Klusā daba – saules stars”. Populārā krievu rokgrupa “Mumiy Troll” radījusi jaunu skaņdarbu, iedvesmojoties no izcilā latviešu mākslinieka klusās dabas. Izstādes scenogrāfiju veidojis jaunais mākslinieks Krišjānis Elviks.
MVT Vasaras mājā skatāmās instalācijas pamatā ir tās autoru centieni iedzīvināt Vasiļevska gleznoto klusās dabas kompozīciju, kas izplūst izstāžu telpā caur īpaši veidoto skaņas kolāžu un grīdas seguma klājumu.
Vasiļevska glezniecības pieejā svarīgāks šķiet nevis redzējums, bet gan priekšstats par situāciju (kluso dabu, ainavu) un tās tvērums. Tādas pašas minimālistiskas kvalitātes savā ambientajā skaņdarbā ietver grupa “Mumiy Troll”, ar klavieru un balss motīviem akcentējot (jeb izgaismojot) un mainot kompozīcijas plūdumu.
Skaņu tekstūras, kas plūst no lentu magnetafona piepilda telpu līdzīgi kā izsvērtās kompozīcijas perfekcija Vasiļevska darbā un pārvar tās vientulīgo tukšumu.
Video: Rolands Briedis